|

Pokročilé geotermálne technológie EGS

geothermal Tradičná geotermálna energia spočíva vo využívaní potenciálu prírodnej horúcej vody a pary.  Tieto miesta sa však obtiažne nachádzajú a podstatne sa aj odlišujú svojim rozsahom, teplotou, využitím a pod. Pokročilé geotermálne technológie (EGS) vytvárajú potenciál aj na miestach, ktoré sa z tohto hľadiska môžu zdať chladné a suché. EGS spočíva v tom, že sa vytvorí cyklus, počas ktorého sa do určitej hĺbky pumpuje studená voda, ktorá sa potom po ohriatí pumpuje späť na povrch a tam sa z nej prostredníctvom generátorov vyrába energia.

V prípade USA môže táto technológia podstatne zvýšiť geotermálny potenciál z terajších 2 800 MW na cca 2.9 mil. MW. Hoci je táto technológia zatiaľ ešte len v počiatkoch svojho vývoja, prvá EGS elektráreň fungujúca od roku 2007 bola postavená v Landau, Nemecku a produkuje ročne 2.5 MW elektrickej energie.

Zdroj: Renewableenergyworld.com, 13. 03 2011

Short URL: http://www.zelenyklaster.ucm.sk/?p=707

Pridal on Mar 15 2012. Filed under Novinky. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Pridaj komentár

Naposledy komentované