|

Írsko – projekt čerpania energie z prílivových vln sa uchádza o financovanie z EÚ

WestWave, ktorý má za cieľ inštalovať a prevádzkovať konvertory na prílivovú energiu schopné dosiahnuť výkon 5MW čistej elektriny v roku 2015 na západnom pobreží Írska predložil žiadosť, ktorá je momentálne posudzovaná Európskou investičnou bankou v rámci financovania z mechanizmu EU NER (New Entrant Reserve).

NER300 fond má objem cca €4.5bn a je určený na inovatívne projekty v rámci EÚ, ktoré riešia obnoviteľnú energiu, znižovanie CO2.

WestWave je projekt, na ktorom spolupracujú ESB spolu s technologickými partnermi ako Wavebob (Írsky developery pre prílivové technológie), Ocean Energy, Aquamarine Power a Pelamis Wave Power.

Podľa ESB, project pokračuje v súlade s cieľom dosiahnuť v roku 2020 vúrobu 150MW elektrickej energie z prílivových vĺn a je v súlade s Írskou národnou stratégiou generovať 500MW energie z oceánu v rovnakom časovom horizonte.

 

Zdroj: Silicon Republic, 19.07.2011

Short URL: http://www.zelenyklaster.ucm.sk/?p=179

Pridal on Jul 19 2011. Filed under Financovanie, Novinky. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Pridaj komentár

Naposledy komentované