|

Volvo skúša indukčné nabíjanie pre elektromobily

Volvo v partnerstve s belgickou štátnou spoločnosťou Flanders´Drive vyvýja indukčný nabíjací systém, ktorý umožní elektromobilom “tankovanie” bez káblov prostredníctvom osobitnej platne umiestnenej pod povrchom vozovky (príjazdovej cesty).

Osobitný projektový tím začne tento mesiac konvertovať Volvo C30 Electric, aby bolo spôsobilé na nabíjanie cez induktívny systém. Výrobca poznamenáva, že špeciálna nabíjacia platňa bude môcť byť umiestnená pod zákazníkovou príjazdovou cestou, takže nabíjanie bude rovnako jednoduché ako parkovanie.

Nabíjacia platňa je vyrobená z cievky, ktorá vytvára magnetické pole, ktoré je prijímané indukčným systémom auta cez striedanie prúdu. Energia je potom konvertovaná na jednosmerný prúd konvertorom, ktorý nabíja 24 kWh sadu batérií C30.

Volvo očakáva, že jedným z najvýznamnejších benefitov bude úplné nabitie modifikovaného elektromobilu len niečo málo cez hodinu. Samotná impelmentácia však ešte môže byť vzdialená, keďže spoločnosť zaznamenala podobný výskum aj u iných výrobcov, žiaden z nich však nebol doteraz schopný dodať na trh hotový produkt a ani štandardizovať niektroé postupy z tejto metódy, čo by inak bolo zjednodušením pre ostatných.
Zdroj: Earth Techling, 25. máj 2011

Short URL: http://www.zelenyklaster.ucm.sk/?p=135

Pridal on May 26 2011. Filed under Automobily, Zaujímavosti. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Pridaj komentár

Naposledy komentované